
|
Name
|
Four layer hot air circulation furnace
|
|
Model
|
YXD-4A
|
|
Weight
|
39kg
|
|
Demention
|
595X530X570mm
|
|
Temperature range
|
50℃~300℃
|
|
Voltage
|
110/220v
|
|
Frequency
|
50Hz
|


|
Name
|
Four layer hot air circulation furnace
|
|
Model
|
YXD-4A
|
|
Weight
|
39kg
|
|
Demention
|
595X530X570mm
|
|
Temperature range
|
50℃~300℃
|
|
Voltage
|
110/220v
|
|
Frequency
|
50Hz
|

| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 73 × 77 cm |
| Product name | Four layer hot air circulation furnace |
| Warranty | 2 years |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature range | 50℃~300℃ |
| Power Source | Electric |
| Material | Stainless steel 304 8K Liner |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| Machinery function | Steamed baked goods |
| Net Weight (kg) | 39 kg |
| Product Size(mm)WxDxH | 595X530X570mm |
| Voltage | 110/220v/ 50Hz |
| Application | Chain Restaurnts ,Large Supermarkets, Hotels |
| Power | 2.6kW |