
Commercial Stainless Steel Gas Griddle for Household Hotel Use Indoor Non-stick Griddle for Korean Bbq, Shabu Shabu and Noodles
| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 70 × 50 cm |
| Product name | Gas Griddle |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| N.W/DIMENSION | 125.5 KG/915*774*460 mm |
| G.W/PACKAGE | 128 KG/920*790*470 mm |
| Volts | 110/220 V(50-60 Hz) |
| Pascal | 2800 Pa |
| Gas type | Liquefied petroleum gas |













