
Portable Commercial Burger Griddle Electric Non-Stick Stainless Steel Griddle Grill Flat Plate for Restaurant Outdoor
| Weight | 16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 50.5 × 31.5 cm |
| Product name | Single board full flat Griddle oven |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| N.W/DIMENSION | 14.5 KG/540*400*220 mm |
| G.W/PACKAGE | 16 KG/620*505*315 mm |
| Volts | 110/220 V(50-60 Hz) |
| POWER | 2900 W |

















