

Industrial Electric 3-Pot Bain Marie Food Warmer 7L Stainless Steel for Fast Food Restaurant & Hotel Supplies from China
| Weight | 13.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 89 × 43 × 41 cm |
| Product name | 3 pots of 7L Bain Marie |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| N.W/DIMENSION | 12 KG/800*340*340 mm |
| G.W/PACKAGE | 13.4 KG/890*430*410 mm |
| Volts | 110/220 V(50-60 Hz) |
| Power | 800 W |





















