







| Weight | 9.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 73 × 34 × 36 cm |
| Product name | 3 pots of 4L Bain Marie |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| N.W/DIMENSION | 8 KG/690*310*330 mm |
| G.W/PACKAGE | 9.2 KG/730*340*360 mm |
| Volts | 110/220 V(50-60 Hz) |
| Power | 800 W |