



Commercial 4L Stainless Steel Electric Bain Marie Food Heater 1500W 4 Pots Chocolate Melting Furnace for Hotel & Restaurant Use
| Weight | 11.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 57 × 51 × 36 cm |
| Product name | 4 pots of 4L Bain Marie |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| N.W/DIMENSION | 10 KG/520*460*330 mm |
| G.W/PACKAGE | 11.2 KG/570*510*360 mm |
| Volts | 110/220 V(50-60 Hz) |
| Power | 1500 W |



























