
Product Name |
sauce warmer
|
|
Model
|
FY-N2W
|
|
Power
|
160kW
|
|
Frequency
|
50/60Hz
|
|
Dimension
|
305*250*230mm
|
|
Package
|
350*300*330mm
|
|
N.W/G.W
|
3.4/4KG
|
|
Voltage
|
110/220V(50-60Hz)
|

Product Name |
sauce warmer
|
|
Model
|
FY-N2W
|
|
Power
|
160kW
|
|
Frequency
|
50/60Hz
|
|
Dimension
|
305*250*230mm
|
|
Package
|
350*300*330mm
|
|
N.W/G.W
|
3.4/4KG
|
|
Voltage
|
110/220V(50-60Hz)
|
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 30 × 33 cm |
| Product name | Sauce Warmer |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| N.W/DIMENSION | 4 KG/350*300*330 mm |
| G.W/PACKAGE | 3.4 KG/305*250*230 mm |
| Volts | 110/220 V(50-60 Hz) |
| Power | 1600 W |