


|
Product Name
|
sauce warmer
|
|
Model
|
FY-N1W
|
|
Power
|
80kW
|
|
Frequency
|
50/60Hz
|
|
Dimension
|
170*250*230mm
|
|
Package
|
250*300*330mm
|
|
N.W/G.W
|
2.1/2.6KG
|
|
Voltage
|
110/220V(50-60Hz) |



|
Product Name
|
sauce warmer
|
|
Model
|
FY-N1W
|
|
Power
|
80kW
|
|
Frequency
|
50/60Hz
|
|
Dimension
|
170*250*230mm
|
|
Package
|
250*300*330mm
|
|
N.W/G.W
|
2.1/2.6KG
|
|
Voltage
|
110/220V(50-60Hz) |
| Weight | 2.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 30 × 33 cm |
| Product name | Sauce Warmer |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| N.W/DIMENSION | 2.1 KG/170*250*230 mm |
| G.W/PACKAGE | 2.6 KG/250*300*330 mm |
| Volts | 110/220 V(50-60 Hz) |
| Power | 800 W |