
2400W Commercial Mini Hot Chocolate Soy Sauce Filling Spread Warmer and Electric Stainless Steel Fruit 3 Bottle Sauce Warmer
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 30 × 33 cm |
| Product name | Sauce Warmer |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| N.W/DIMENSION | 6.3 KG/530*250*230 mm |
| G.W/PACKAGE | 7.1 KG/590*300*330 mm |
| Volts | 110/220 V(50-60 Hz) |
| Power | 3200 W |
















