Cpvkry Mini Dutch Pancake Maker Non-Stick Stainless Steel Dorayaki Baker Machine for Gifts Option
1.Superior Quality:Stainless steel machine body. Detachable drip pan for easy cleaning. Sturdy joints provide reassuring usage. Four foot pads remain machine steady.


2.Non-Stick Coating:Our waffle maker adopts dual baking pans, with which 25 waffles can be cooked simultaneously. Double pans ensure even heating. Teflon coated surface facilitates non-stick cooking and keeps your place neat.

3.Convenient Operation:Smooth knobs for easy control of waffle maker. Temperature ranges from 50~300℃ with LED light showing heating status. Precise timer for up to 5 minutes’ period. Clear and melodious alarm when waffle is ready.

4.Anti-scald Handle:thick handle attached for easy grasp and effortless usage. Good heat dissipation material makes sure its temperature won’t be too high. Protects user from scald.

5.Sturdy Wire Jacket;


| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 410 × 305 × 240 cm |
| Product name | Mini Dutch Pancake Maker |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 0~300°C / 0~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Support customized waffle makers | Customized waffle maker |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| Voltage | 110V/220V |
| Power | 1750w |













