

|
Product Name
|
mobile food warmer cart (knob version) |
|
Model
|
DH-11-5F |
|
Power
|
1800W |
|
Timer
|
0-5 Minutes |
|
Voltage
|
110V/220V/240V
|
|
N.W
|
90KG |
|
Dimension
|
630*800*950mm |



|
Product Name
|
mobile food warmer cart (knob version) |
|
Model
|
DH-11-5F |
|
Power
|
1800W |
|
Timer
|
0-5 Minutes |
|
Voltage
|
110V/220V/240V
|
|
N.W
|
90KG |
|
Dimension
|
630*800*950mm |
| Weight | 100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 73 × 90 × 105 cm |
| Product name | mobile food warmer cart/holding cabinet |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| N.W/DIMENSION | 90 KG/630*800*950 mm |
| G.W/PACKAGE | 100 KG/730*900*1050 mm |
| Volts | 110/220 V(50-60 Hz) |
| Power | 1800 W |
| Capacity | 9 L |