
|
Product Name
|
mobile food warmer cart |
|
Model
|
DH-5-21E |
|
Power
|
1310W |
|
Timer
|
0-5 Minutes |
|
Voltage
|
110V/220V/240V
|
|
N.W
|
80KG |
|
Dimension
|
750*950*1065mm |


|
Product Name
|
mobile food warmer cart |
|
Model
|
DH-5-21E |
|
Power
|
1310W |
|
Timer
|
0-5 Minutes |
|
Voltage
|
110V/220V/240V
|
|
N.W
|
80KG |
|
Dimension
|
750*950*1065mm |
| Weight | 85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 950 × 800 × 1080 cm |
| Product name | mobile food warmer cart/holding cabinet |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| N.W/DIMENSION | 80 KG/750*950*1065 mm |
| G.W/PACKAGE | 85 KG/950*800*1080 mm |
| Volts | 110/220 V(50-60 Hz) |
| Power | 1800 W |