
|
Name
|
Four layer hot air circulation furnace
|
|
Model
|
YXD-8A
|
|
Weight
|
58kg
|
Demention |
835X800X571mm
|
Temperature range |
50℃~300℃
|
|
Voltage
|
220V/240V
|


|
Name
|
Four layer hot air circulation furnace
|
|
Model
|
YXD-8A
|
|
Weight
|
58kg
|
Demention |
835X800X571mm
|
Temperature range |
50℃~300℃
|
|
Voltage
|
220V/240V
|

| Weight | 58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 83.5 × 80 × 57.1 cm |
| Product name | Four layer hot air circulation furnace |
| Warranty | 2 years |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature range | 50℃~300℃ |
| Power Source | Electric |
| Material | Stainless steel 304 8K Liner |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| Machinery function | Steamed baked goods |
| Net Weight (kg) | 58 kg |
| Product Size(mm)WxDxH | 835 X 800 X 571 mm |
| Voltage | 110/220v/ 50Hz |
| Application | Chain Restaurnts ,Large Supermarkets, Hotels |
| Power | 6.4kW |