
|
Name
|
Four layer hot air circulation furnace
|
|
Model
|
KO-4
|
|
Weight
|
95kg
|
Demention |
790X840X650mm
|
Temperature range |
20℃~300℃
|
|
Voltage
|
110/220v
|
|
Frequency
|
50Hz |








|
Name
|
Four layer hot air circulation furnace
|
|
Model
|
KO-4
|
|
Weight
|
95kg
|
Demention |
790X840X650mm
|
Temperature range |
20℃~300℃
|
|
Voltage
|
110/220v
|
|
Frequency
|
50Hz |







| Weight | 115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 89 × 94 × 75 cm |
| Product name | Four layer hot air circulation furnace |
| Warranty | 2 years |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature range | 20℃~300℃ |
| Power Source | Electric |
| Material | Stainless steel 304 8K Liner |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| Machinery function | Steamed baked goods |
| Net Weight (kg) | 95 kg |
| Product Size(mm)WxDxH | 790 X 840 X 650 mm |
| Voltage | 220V-380V/3N~ 50Hz |
| Application | Chain Restaurnts ,Large Supermarkets, Hotels |