
|
Name
|
Four Layer steaming and backing machine
|
|
Model
|
YXD-60L
|
|
Weight
|
20kg
|
Demention |
580*610 *530mm
|
Temperature range |
30℃~300℃
|
|
Voltage
|
110v/220v |



|
Name
|
Four Layer steaming and backing machine
|
|
Model
|
YXD-60L
|
|
Weight
|
20kg
|
Demention |
580*610 *530mm
|
Temperature range |
30℃~300℃
|
|
Voltage
|
110v/220v |


| Weight | 21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 65 × 57 cm |
| Product name | Four Layer steaming and backing machine |
| Warranty | 2 years |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature range | 30℃~300℃ |
| Power Source | Electric |
| Material | Stainless steel 304 8K Liner |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| Machinery function | Steamed baked goods |
| Net Weight (kg) | 20 kg |
| Product Size(mm)WxDxH | 580 *610 *530 mm |
| Voltage | 110/220v/ 50Hz |
| Application | Chain Restaurnts ,Large Supermarkets, Hotels |
| Power | 3.35kW |