


Commercial 4L Bain Marie Stainless Steel Soup Pot 2-Pot Electric Source for Hotel & Restaurant Catering Food Heater Supplies
| Weight | 7.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 30 × 33 cm |
| Product name | 2 pots of 4L Bain Marie |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| N.W/DIMENSION | 6 KG/505*340*360 mm |
| G.W/PACKAGE | 7.1 KG/460*310*330 |
| Volts | 110/220 V(50-60 Hz) |
| Power | 600 W |





















