



This unique industrial Mini Dutch Pancake Maker professional produces Round waffles with unique textures. It is equipped with a manually controlled thermostat and timer for more precise control, comfortable handles, You can use it at home with your family, or in cafe bars, restaurants, canteens, snack stations, etc.




| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53.3 × 30.5 × 20.3 cm |
| Product name | Commercial Mini Dutch Pancake Maker |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Non-Stick Coating | We support different voltages and plugs |
| Support customized waffle makers | Customized waffle maker |
| Voltage | 110V/220V |
| Power(W) | 1700W |