|
Product Name
|
Chain toaster maker
|
|
Model
|
FY-150
|
|
Power
|
1.3KW
|
|
Volts
|
110/220V(50-60Hz)
|
|
Dimension
|
285*420*390mm
|
|
Package
|
415*460*440mm
|
|
N.W/G.W
|
12/13KG
|
Commercial Portable Stainless Steel Chain Bread Toaster for Hotels Fast Multi-Functional Automatic Waffle Maker for Buffets
| Weight | 13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 46 × 44 cm |
| Product name | Chain toaster maker |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| N.W/DIMENSION | 12KG/15.6×14.8×10.4in(395x375x265mm |
| G.W/PACKAGE | 13 KG/415*450*320MM |
| POWER | 2000W |
















