
|
Product Name
|
mobile food warmer cart with two door(knob version) |
|
Model
|
DH-22-21 |
|
Power
|
2620W |
|
Timer
|
0-5 Minutes |
|
Voltage
|
110V/220V/240V
|
|
N.W
|
360KG |
|
Dimension
|
1540*940*1795mm |


|
Product Name
|
mobile food warmer cart with two door(knob version) |
|
Model
|
DH-22-21 |
|
Power
|
2620W |
|
Timer
|
0-5 Minutes |
|
Voltage
|
110V/220V/240V
|
|
N.W
|
360KG |
|
Dimension
|
1540*940*1795mm |
| Weight | 361 kg |
|---|---|
| Dimensions | 155 × 95 × 180 cm |
| Product name | 22 layer mobile food warmer cart with two door |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| N.W/DIMENSION | 360 KG/1540*940*1795 mm |
| G.W/PACKAGE | 362 KG/1650*1050*1950 mm |
| Volts | 110/220 V(50-60 Hz) |
| Power | 2620 W |