
Product Name |
single door 11 trays hot holding cabinet |
|
Model
|
DH-11-21B |
|
Power
|
2620W |
|
Timer
|
0-5 Minutes |
|
Voltage
|
110V/220V
|
|
N.W
|
152KG |
|
Dimension
|
725*935*1795mm |


Product Name |
single door 11 trays hot holding cabinet |
|
Model
|
DH-11-21B |
|
Power
|
2620W |
|
Timer
|
0-5 Minutes |
|
Voltage
|
110V/220V
|
|
N.W
|
152KG |
|
Dimension
|
725*935*1795mm |
| Weight | 162 kg |
|---|---|
| Dimensions | 82 × 103.5 × 189.5 cm |
| Product name | single door 11 trays hot holding cabinet |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 50~300°C / 122~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| N.W/DIMENSION | 152 KG/725*935*1795 mm |
| G.W/PACKAGE | 165 KG/830*1050*1950 mm |
| Volts | 110/220 V(50-60 Hz) |
| Power | 2620 W |