

Easy-to-Operate Non-Stick UFO Burger Ice Cream Filling Waffle Maker Sandwich Press 50-250℃/122-482℉ Snack Machine New Condition
This burger maker is perfect for appearing in burger shops, ice cream shops, snack stands, dessert shops, cake shops, or at family parties or gatherings with friends and family.
Product Paramenters:
1.Superior Quality:Stainless steel machine body. Detachable drip pan for easy cleaning. Sturdy joints provide reassuring usage. Four foot pads remain machine steady.
2.Non-Stick Coating:Our waffle maker adopts dual baking pans, with which 1 waffles can be cooked simultaneously. Double pans ensure even heating. Teflon coated surface facilitates non-stick cooking and keeps your place neat.
3.Convenient Operation:Smooth knobs for easy control of waffle maker. Temperature ranges from 0~300℃ with LED light showing heating status. Precise timer for up to 5 minutes’ period. Clear and melodious alarm when waffle is ready.
5.Anti-scald Handle:thick handle attached for easy grasp and effortless usage. Good heat dissipation material makes sure its temperature won’t be too high. Protects user from scald.
6.Rotated 180°:Lockable Design – Fix the pan during baking.Raised Edges -Keep all the batter in.180°Rotatable Pans -Bake waffles uniformly.
7.Voltage and plug:we can make any plugs you need,match the voltage and plug for your country.
| Weight | 18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 445 × 250 × 260 cm |
| Product name | Ice Cream Filling Waffle Maker |
| After-sales Service Provided | Free accessories provided within one year |
| Temperature | 0~300°C / 0~572℉ |
| Material | Stainless Steel |
| Applicable Industries | hotels,Restaurant, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Non-Stick Coating | We support different voltages and plugs |
| Support customized waffle makers | Customized waffle maker |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| MOQ | 1 PCS |
| Power | 3000w |
| Voltage | 110V/220V |















